„LEATHERMAN“ prekės ženklo kelionė nuo įkūrimo iki žinomumo visame pasaulyje

„Yra plona linija, tarp atkaklumo ir nesugebėjimo priimti tikrovės“

-Tim Leatherman

Leatherman fiat

NAUDOTAS 1969 METŲ „FIAT“ AUTOMOBILIS IR PIRMOSIOS IDĖJOS GIMIMAS

1975 metais Timas ir jo žmona išvyko į biudžetinę kelionę aplink Europą. Atvykę į Amsterdamą įsigijo „nei 300 dolerių nevertą“ 1969 metų Fiat automobilį ir netruko susidurti su trikdžiais. Europa juos pasitiko su gendančia viešbučio vandentiekio sistema bei jų išklibusio automobilio taisymu pakelėje. „Visuomet nešiojausi savo skauto peiliuką ir visur jį naudojau, pradedant duonos pjaustymu, baigiant automobilio remontu. Nuolatos svajojau, kaip būtų puiku turėti su savimi reples.“. Būtent tuo metu Timui kilo idėja multifunkciniam įrankiui.

Leatherman prototipas 

PROTOTIPAI IŠ KARTONO IR GARAŽAS

Viskas prasidėjo nuo idėjos, kurią jis užrašė ant popierėlio, gulėjusio jo marškinių kišenėje. Vyras idėjos neapleido net kelionės metu. Apsistodamas viešbučiuose kūrė dizainus ir įrankio prototipus iš kartono. Kaip ir daugelis visame pasaulyje žinomų prekės ženklų, šis taip pat pirmąsias savo dienas skaičiavo būtent garaže. Tik grįžus namo iš kelionės, Timas savo tėvų garaže tęsė idėjos dizaino plėtotę bei prototipų kūrimą. „Metalą rinkau iš visur kur tik galėjau. Kartą pakelėje pastebėjęs seną skalbimo mašiną, išardžiau ją dėl lakšto metalo“, pasakojo Ledermanas.

Leatherman pirmasis įrankis

PASISEKIMO LINK

Kelias nebuvo lengvas. Sukurti prototipą ir gauti patentą užtruko tris metus. Toliau sekė ilgas ir sunkus kelias bandant parduoti idėją. Tris su puse metų nesėkmės sekė viena po kitos, kompanijos nesusidomėjo jo išradimu. Tačiau tai jauno vyro nesustabdė – aštuonerius metus praleidęs garaže, jis nenuleido rankų. Vieną dieną, jo koledžo bičiulis Styvas Berlinas (Steve Berliner), kuris visuomet stebėjo Timo progresą, pasibeldė į duris, ištiesė pagalbos ranką ir pasiūlė dalykus, kurių Timas dar nebuvo išbandęs. Vyrai sujungė jėgas ir jau 1983 metais jie gavo pirmąjį 500 įrankių užsakymą. Taip prekyboje atsirado pirmasis „Leatherman“ įrenginys.

leatherman multi įrankių prototipai

PST – POCKET SURVIVAL TOOL

Pirmasis originalus „Leatherman“ įrenginys buvo pavadintas trijų raidžių trumpiniu – PST (liet. KIP – kišeninis išlikimo prietaisas). Gamintas aštuonerius metus, PST susidarė iš 13 skirtingų įrankių, kurie susilankstė į 140 gramų sveriantį 10 centimetrų įrankių rinkinį. Nors Timas ir Styvas pirmaisiais metais tikėjosi parduoti bent 4000 multifunkcinių įrankių, tačiau vietoje to, prekybą išvydo 30 000, o per sekančius dešimt metų skaičiai jau siekė vieną milijoną parduotų įrankių. Šiuo metu, gamintojas „Leatherman“ garsus visame pasaulyje.

Leatherman pirmoji gamykla

AMERIKIETIŠKAS PREKĖS ŽENKLAS

„Leatherman“ pradėjo savo karjerą ir tęsia ją vadindami save besididžiuojančiais oregoniečiais nuo 1983 metų. Įmonė nei karto nesudvejojo palikti savo gimtojo Portlando ir išsikelti už Atlanto. Jie iškėlę galvas teigia, jog didžiuojasi savo darbo vaisiais būtent čia, Portlande, ir būtų sunku pagaminti tokios pat kokybės įrenginius kur nors svetur. Didžioji dauguma darbo yra atliekama būtent Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl „Leatherman“ drąsiai save vadina grynakrauju amerikietišku prekės ženklu.

Straipsnį parengė Emilija Bartkutė - https://tekstai.wixsite.com/portfolio

Susijusios prekės

LEATHERMAN įrankis "Wave" Plus (atnaujintas modelis su Tekstiliniu dėklu)
  • -8,00 €
Turime Lietuvoje. Pristatome nemokamai
Leatherman daugiafunkciniai įrankiai

LEATHERMAN įrankis "Wave" Plus (atnaujintas modelis su Tekstiliniu dėklu)

147,00 € 155,00 €
LEATHERMAN įrankis "Wave" Plus juodas
  • -8,00 €
Išparduota.
Leatherman daugiafunkciniai įrankiai

LEATHERMAN įrankis "Wave" Plus juodas (atnaujintas modelis)

147,00 € 155,00 €
Prekė pažymėta
Prekė įkelta į palyginimą